BEYİN SAĞLIĞINIZI MERAK EDİYOR MUSUNUZ?

Sağlıklı Beyin Testini yapın ve diyet seçimlerinin, egzersizin, uyku kalitesinin, sigara içmenin ve sarsıntıların beyin sağlığını nasıl etkileyebileceğini öğrenin. Beyin Sağlığı Testini yapın ve beyninizi nasıl iyi çalışır durumda tutacağınıza dair ücretsiz bir rapora ulaşarak kendi kendinizin doktoru olun.

“NE KADAR UNUTKANIM?”

Beyin Sağlığı Testi

Teste Başlayın


BrainUp 360 Kognoskopi Testi

Hafif Bilişsel Bozukluk (MCI), normal bilişsel işlev ile Alzheimer hastalığı veya diğer demans türleri arasında bir ara aşama durumudur: Hafif bilişsel bozulmanın tek bir nedeni yoktur. Yaşlandıkça MCI geliştirme riski artar.

Artık alzheimer hastalığı riskinizi kendiniz test edebilirsiniz!

Sıklığı gün geçtikçe artan Alzheimer ve demans hastalığı hakkında son yıllarda tanı ve tedavi çalışmaları da hızlandı. Dünyada Amerikan Alzheimer Derneği ve Harward üniversitesinin başı çektiği çalışmalar sonucunda, kendi kendine uygulanan ‘BrainUp 360’ adı verilen evde kendi başınıza yapılabilecek basit bir testin, mevcut taramalardan altı ay önce Alzheimer ve demansın ipuçlarını tespit edebildiğini gösterdi.

Test, hastaların yaklaşık 5 ile 10 dakika içinde kendi başlarına girebilecekleri, kolayca indirilebilir ve yazdırılabilir bir muayeneden oluşuyor. Test aynı zamanda Alzheimer ve demans riskinizi ve mevcut bilişsel rezervinizin durumu hakkında da gerekli bilgileri bize sunarak hastalık seyri hakkında da önemli bilgiler sağlamaktadır.

Hafıza değişikliği yaşlanmanın normal bir işaretidir, ancak unutkanlık, kafa karışıklığı ve hafıza kaybı birçok beyin ve bilişsel bozukluk için korkutucu işaretler olabilir. Ancak yeni araştırmalar, insanların bilişsel yeteneklerini, Alzheimer ve diğer bunama türleri gibi bozukluklar için risklerini belirleyebilecek, evde yapabilecekleri uygun bir teste işaret ediyor.

Düşünme, problem çözme becerileri, hafıza veya diğer bilişsel sorunlarınız konusunda endişeleriniz varsa, BrainUp 360 Kognoskopi Testi tıbbi tedavi gerektiren bilişsel bir sorununuz olup olmadığını belirlemek için bir seçenektir.

BrainUp 360 Kognoskopi Testi nedir?

BrainUp 360 Kognoskopi Testi, hastaların yaklaşık 5 ile 10 dakika içinde kendi başlarına girebilecekleri, kolayca indirilebilir ve yazdırılabilir bir muayenedir. Hastalar, beyin sağlıklarını izlemeye devam etmek için her altı ayda bir testi tekrar edebilir ve ilerlemelerini izlemek için sağlık uzmanlarıyla birlikte çalışabilirler. Online olarak girebileceğiniz sınav sonuçlarını yine online olarak bilgisayar ortamında görebilirsiniz.

Özetle; klinik kullanıma giren bu tür ileri tanı öncesi adımlar gerek hasta yeterliliği gerek hastalık seyri açısından çığır açıcı yenilikleri beraberinde getirmektedir. Erken evrede yakalanmış bir demans veya Alzheimer hastalığı uzun süreli kontrol altında tutulabilir ve kötüleşmesi engellenebilir. Gelişmiş her tanı aracı güçlü tedaviler için kılavuz olmaya devam etmektedir.


Nöro-Dejeneratif Hastalık Risk Raporu

Öncelikle Nöro-Dejenaratif Hastalık risk skalası uygulamasına göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı çok teşekkür ederiz.

Sürdürülebilir beyin sağlığı için koruyucu sağlık hizmetleri son derece önemlidir. Öncelikle genetik yatkınlığımızın, yaşam tarzımızın, stres düzeyimizin, bilişsel rezervimizin, uyku, beslenme, egzersiz gibi alışkanlıklarımızın beyin sağlığımız üzerinde son derece etkili olduğunu vurgulamak isteriz.